הצהרת אמונה

חשוב שכל אחד/ת הפונה לאתר שלנו יודע/ת במה אנו מאמינים.
לפיכך אנו מציגים להלן את הצהרת האמונה שלנו:

אלוקים: אנו מאמינים באלוקים אחד. הקב"ה הוא אלוקי אברהם, יצחק ויעקב - ישתבח שמו, בורא שמים וארץ. משמעות רבה יש לעובדה שכתוב: "שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד", ולא ה' יחיד. מהפסוק הנ"ל אנו למדים שאחדותו היא מורכבת. אנו מכריזים שאחדותו כוללת את האב, הבן (המשיח ישוע מנצרת) ורוח הקודש. כל אחד מאלה נצחי ואלוקי לחלוטין.

כתבי הקודש: אנו מאמינים שהכתובים היחידים שהם בסמכות וכתובים בהשראת רוח הקודש הינם התנ"ך וכתבי הברית החדשה, אשר בעותק המקורי שלהם אין כל טעות. גישתנו לתורה שבעל פה וכתבי חז"ל היא, ביכולתם לספק ידע בנושאים כגון: רקע, לשון, תרבות, וכו', אך אינם כתובים בהשראת רוח הקודש אלא מחוכמת בני אדם בלבד.

אנושות: הקב"הברא את אדם בצלמו ובדמותו. אנו מאמינים שכל בן אדם הוא צאצא של אדם וחווה. בהתחלה היו לאדם וחווה יחסים טובים עם אלוקים ונהנו מנוכחותו בגן עדן. ה' ברא את יצורי האנוש עם הזכות לבחור בין טוב לרע. אדם וחווה בחרו ברע (לא צייתו למצווה האלוקים) וחטאו כאשר אכלו מפרי עץ הדעת. כתוצאה מחטא עץ הדעת, אלוקים גרש את אדם וחווה מגן עדן לגלות. פעולת הגרוש רומזת שנוצר נתק ביחסים בין האנושות ואלוקים. אנו למדים מכך שכל בני אדם זקוקים לגאולה.

גאולה והמשיח: הקב"ה אוהב את כל האנושות, ורצונו לגאול את כל בני האדם. גאולה היא עבודת ה' בלבד בה אלוקים משקם את מערכת היחסים בינו לבין האנושות. אחד הפסוקים המתאר את הגאולה הוא: "וְהִתְהַלַּכְתִּי, בְּתוֹכְכֶם, וְהָיִיתִי לָכֶם, לֵאלֹהִים; וְאַתֶּם, תִּהְיוּ-לִי לְעָם. (ראה ויקרא כ"ו.י"ב). משמעותי ביותר שהפסוק הבא (ויקרא כ"ו.י"ג) "אֲנִי יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם, אֲשֶׁר הוֹצֵאתִי אֶתְכֶם מֵאֶרֶץ מִצְרַיִם, מִהְיֹת לָהֶם, עֲבָדִים; וָאֶשְׁבֹּר מֹטֹת עֻלְּכֶם, וָאוֹלֵךְ אֶתְכֶם קוֹמְמִיּוּת, מדבר על יציאת מצרים, כי חג הפסח נקרא חג גאולתנו. להלן כמה נקודות חשובות שניתן ללמוד מיציאת מצרים לגבי הגאולה.

עם ישראל היה במצרים (גלות) מפני שבני ישראל חטאו (מכירת יוסף). מבחינת הקב"ה, אין לעם ישראל דבר העומד לזכותו בגללו ירצה ה' לגאלו. יציאת מצרים היה מעשה חסד גרידא של הקב"ה לעם ישראל. ה' סיפק את האמצעים עבור עם ישראל להיגאל. צ"ל שהיה על עם ישראל להאמין בשיטה שאלוקים סיפק. לפיכך גאולה דורשת אמונה. כמו כן חשוב לומר שהיה זה דמו של השה שגרם לאלוקים לפסוח על כל בית שעל מזוזותיו נמצא הדם, כדי שהמוות לא יכה בו - עם ישראל יצא ממצרים מעבדות לחירות בזכות דמו של השה.

אף כי יש למשיח מספר תפקידים, תפקידו החשוב ביותר הוא להיות גואל ישראל (לא רק של ישראל אלא גם של הגויים, ככתוב בישעיהו מ"ט.ו: "וַיֹּאמֶר, נָקֵל מִהְיוֹתְךָ לִי עֶבֶד, לְהָקִים אֶת-שִׁבְטֵי יַעֲקֹב, וּנְצוּרֵי יִשְׂרָאֵל לְהָשִׁיב;וּנְתַתִּיךָ לְאוֹר גּוֹיִם, לִהְיוֹת יְשׁוּעָתִי עַד-קְצֵה הָאָרֶץ."

אנו מאמינים שישוע מנצרת הוא המשיח. ישוע נשלח מהשמים והיה לקורבן הפסח שלנו. מסר את נפשו בי"ד בניסן והיה בלב האדמה שלושה ימים ושלושה לילות, אחרי כן קם מהמתים ונראה אל עדים רבים ונאמנים במשך ארבעים יום. ביום הארבעים עלה השמימה מהר הזיתים, המקום אליו יחזור באחרית הימים.

אנו מאמנים שישוע נולד ממרים הבתולה שהרתה מרוח הקודש. למרות שישוע נולד בבית לחם, לידתו זו מציינת את הדרך בה אלוקים לבש בשר כדי לגאול את האנושות. ישוע חי חיים טהורים ונקיים מכל חטא, עבירה ועוון. בדומה לנלמד ביום הכיפורים, כאשר הכהן הגדול שם את ידיו על השעיר כדי להעביר עליו את חטאי עם ישראל, כך ה' שם את חטאותינו על ישוע המשיח.

ישוע מנצרת הוא משושלת היוחסין של בית דוד, ויחזור באחרית הימים כדי לקבץ את נידחי ישראל, להלחם את מלחמות ה' ולשבת על כסא דוד המלך, מעליו ימלוך במלכות ה'.

אנו מאמנים שאלוקים יספק גאולה אישית לכל אדם שיודה על אמונתו בכתוב בשבעת הסעיפים המופיעים להלן:

  1. להתוודות על שאתה חוטא ואין לך יחסים עם הקב"ה (הֵן לֹא-קָצְרָה יַד-יְהוָה, מֵהוֹשִׁיעַ; וְלֹא-כָבְדָה אָזְנוֹ, מִשְּׁמוֹעַ. כִּי אִם-עֲו‍ֹנֹתֵיכֶם, הָיוּ מַבְדִּלִים, בֵּינֵכֶם, לְבֵין אֱלֹהֵיכֶם; וְחַטֹּאותֵיכֶם, הִסְתִּירוּ פָנִים מִכֶּם--מִשְּׁמוֹעַ.) ישעיהו נ"ט.א-ב
  2. להתוודות בפני אלוקים שאין ברצונך להמשיך יותר במעשי החטא.
  3. להודות בעובדה שאינך יכול לגאול את עצמך.
  4. להודות בעובדה שהקב"ה שלח את בנו כדי להיות קורבן הפסח שלך (במותו על העץ).
  5. להאמין בישוע מנצרת ושהוא המשיח שרק על ידו אתה נושע.
  6. להאמין שדמו של ישוע הוא הכפרה שלך.
  7. להודות בתחייתו מן המתים של ישוע.